FRIDAY MARCH 6, 2015
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Yuka Kawazu for Greg Zane
9:30- 10:30 am YOGA AL Lynette Johnson for Traci Copeland
9:30-11:00 am BROADWAY JAZZ Beg Sue Samuels
10:30 am -noon BALLET Adv Beg Beth Goheen
10:30 am -noon BALLET Beg Andrey Silantyev
10:30 am -noon CONTEMPORARY Adv Beg Ryan Daniel Beck*
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr
10:30 am -noon INTRO TO ACTING AL Bronwen Carson
10:30 am -noon TAP Bas Doug Shankman
11:00 am -12:30 pm CONTEMPORARY LYRICAL Adv Beg Tracie Stanfield
Noon -1:00 pm PILATES AL Linda Farrell
Noon -1:30 pm THEATER Adv Beg JT Horenstein*
Noon -1:30 pm BALLET Adv Beg Natalya Stavro
Noon -1:30 pm HOUSE AL Carlos Neto*
Noon -1:30 pm TAP Int Katharine Ponza for Germainie Salsberg
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
12:30 -2:00 pm CONTEMPORARY LYRICAL Int Tracie Stanfield
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm POINTE AL Jamie Salmon*
1:30 -3:00 pm HIP-HOP Adv Beg Leslie Feliciano
1:30 -3:00 pm TAP Adv Beg Jason E Bernard*
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY FLOORWORK Adv Beg Ashle Dawson
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Anna Griffin for Rickey Tripp
2:00-3:30 pm WACKING Adv Beg Princess Lockeroo*
2:00-3:30 pm JAZZ Beg Heather Rigg
3:00 - 4:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Slam
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Lainie Munro
3:00 -4:30 pm STREET STILLETOS Adv Beg Shirlene Quigley
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ/FUNK/HIP-HOP Adv Beg Jermaine Browne
3:30- 4:30 pm YOGA AL Amber Paul
3:30-5:00 pm VOCAL PERF/SOLO TECH AL Bettina Sheppard
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Int Sheila Barker
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Bas Stacie Webster*
4:30 -6:00 pm TAP Beg Caleb Teicher for Tony Mayes*
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Luam
4:30 -6:30 pm THEATER Adv Nick Kenkel*
5:00 -6:30 pm POPPING AL Ms Vee
6:00 -7:30 pm TAP Int Mark Albrecht
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Nina Goldman for Matthew Powell
6:00 -7:30 pm JAZZ FUSION Adv Beg Michelle Barber
6:00 -7:30 pm JAZZ FUNK Beg Chio
6:00 -7:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Emily Greenwell for Ellenore Scott
6:30- 7:30 pm BODYART AL Ryan Daniel Beck*
6:30- 8:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Justin Conte for Mishay Petronelli
7:30 -9:00 pm STEPPING AL Victor Sho
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Andrey Silantyev
7:30 -9:00 pm THEATER AL Marjorie Failoni*
7:30 -9:00 pm TAP Adv Beg Justin Boccitto
7:30 -9:00 pm JAZZ FUSION Int Michelle Barber
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ! Int Adv Candace Brown
8:00- 9:30 pm LATIN FUSION Adv Beg Ashle Dawson
9:00 -10:30 pm JAZZ FUNK Adv Beg Jamie
9:00 -10:30 pm HIP-HOP Int Charles Smith* - UDL Class
9:00 -10:30 pm BREAKING Beg Meen187 for Ephrat Asherie